Bugun...T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2014/578 TLMT.

facebook-paylas
Tarih: 12-09-2018 11:28

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ

T.C.
SANDIKLI
İCRA DAİRESİ
2014/578 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Hacı İsa Kuyusu mevkii, 13 Ada, 6 Parsel, 15.786,00 m2 yüzölçümlü tarlanın 1/2 hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz ; üzerindearpa, buğday cinsi tarım ürünlerinin ekili olduğu bir tarladır. Tamamı tarla olarak kullanılmakta olup , üzerinde hiçbir yapı yoktur. Ancak her ne kadar tarla vasfına haiz olup ve üzerinde tarım ürünleri yetiştiriliyor olsa da , Sandıklı İlçesi ' nin imar planı dahilinde yer almaktadır.Taşınmaz imara müsait bir arsa niteliğine sahiptir.Arsanın topoğrafik yapısında hissedilirve önemli ölçüde rahatsız edici bir meyil (eğim) yoktur. Taşınmazın bütün sınır noktaları ve tüm çevresi aletsiz olarak çıplak göz ile görülebilmektedir. Üzerinden geçen her hangi bir dere, çay, vb su akıntısı yoktur. Ayrıca seyyar kayalar , iri blok taşlar gibi hiçbir husus yoktur.Taşınmazın tamamı aynı vasıfta tarım toprağına sahiptir. Taşınmaz üzerinde ağaç vb bir unsur yoktur. Bu nedenlerden dolayı toprak kazı maliyeti düşük miktarda olacaktır. Taşınmazın kuzey doğu cephesinin en dış kısmından , imara zararı olmayan ve aynı zamanda şehir imar planındakiimar yolları düşünülerek geçirilmiş olan bir yüksek gerilim hattı bulunmaktadır. Yüksek gerilim hattının yapılaşmaya ve parselasyona bir sakınca içermediği düşünülmektedir. Taşınmazın bulunduğu mahalde ve yakın çevresinde henüz hiçbir imar uygulamasının yapılmadığı , taşınmaz çevresindeki alanlarda halen zirai faaliyetlerin devam ettirildiğigörülmüştür. İmar planına uygun şekilde imar yolu dahi açılmamış olup , kanalizasyon , içme suyu, sanjet kaloriferli ısı şebekesi , telefon ve internet gibi altyapı hizmetlerinin hiçbiri henüz getirilmemiştir. Mevcut durum itibariyle taşınmaza ulaşabilmek için çiftçilerin kullandığı tarlalar arası iptidai yolu kullanmak gerekmektedir. Bu nedenle bir ulaşım sorunu da bulunmaktadır. Şehir merkezine 3 Km,TOKİ konutlarına , şehir stadyumuna ve Ankara - Antalya karayoluna 1 Km mesafede bulunmaktadır.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Parselin bir kısmı park alanı içerisinde, bir kısmı kültürel tesis alanı içerisinde, bir kısmı da ayrık nizam iki kat konut yapılaşma adası içerisinde kalmaktadır. TAKS:0.10, KAKS:0,20 dir.
Kıymeti : 236.790,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı zemin kat mezat salonu-Sandıklı/AFYONKARAHİSAR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/578 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR Haberleri

YUKARI YUKARI